Szkoła Podstawowa            Zespół Szkół w Szestnie                     Gimnazjum
Adres: Szestno 18, 11-700 Mrągowo                                                          Sekretariat / tel./ fax: 89 741 25 86/   e-mail: zszestno@poczta.fm

******20 listopada (czwartek) o godz. 16:30 odbędzie się zebranie z rodzicami***** *****

Nasza szkoła

Szestno (niem. Seehesten) – wieś w Polsce położona w województwie warmińsko-mazurskim,

w powiecie mrągowskim, w gminie Mrągowo. Miejscowość położona między jeziorami Juno i Salęt.

W latach 1975-1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa olsztyńskiego.
Przez wieś przebiega droga wojewódzka nr 591.
    We wsi późnogotycki kościół, ruiny gotyckiego zamku krzyżackiego oraz XIX-wieczny budynek (dziś zajazd) na fundamentach największego w państwie krzyżackim młyna wodnego.

Polska Szkoła w Szestnie rozpoczęła swoją działalność  już w 1945r. Pierwszymi nauczycielami byli Henryk
Zakrzewski i Krystyna Bogucka. W roku 1950 posadę nauczyciela i zarazem funkcje kierownika 4-oddziałowej szkoły objął Aleksander Świrbutowicz.

Po zatrudnieniu dwóch nauczycieli w roku szkolnym 1952/53 szkoła przekształciła się w 6-cio oddziałową. Pełna szkoła podstawowa stała się w 1958r. W roku szk. 1967/68 wprowadzono klasę VIII. Do roku 1968 lekcje odbywały się w starej szkole.

5.10.1968r. nauka rozpoczęła się w nowej szkole. Do roku 1980 obowiązki kierownika a później dyrektora szkoły pełnił Aleksander Świrbutowicz. Od początku roku szk.1980/81 obowiązki dyrektora pełnił Jan Lech. Do szkoły uczęszczało 171 uczniów, zatrudnionych było 9 nauczycieli.

Darmowa strona www - zrób ją sam!